Juul

Juul, son yıllarda insanların tütün ürünü tüketim alışkanlıkları, çok daha teknolojik ve insan sağlığını daha az zararlı olan bazı ürünlerin desteği sayesinde bir hayli değişiklik göstermiştir. Bu kapsamda elektronik sigara ve benzeri ürünler, insanların tütün ürünleri alışkanlıklarını kökten değiştiren bazı özelliklere sahiptir. Özellikle son yıllarda bir çok kişi tarafından favori gösterilen ve tercih konusunda ilk sıralarda yer alan bazı ürünler, hem aroma hem de kullanım kolaylığı açısından kullanıcıların işlevsel bir şekilde bu ürünleri kullanmasına olanak tanımaktadır. Son günlerde en çok kullanılan ürünler arasında IQOS markası gelmekle beraber temel çalışma prensibi itibari ile bu ürünlerin farklı mekanizma parçaları bulunur. İşte bahse konu olan bu parçalardan birisi ise Juul olarak bilinen bir parçadır. Juul Pod denilen mekanizma, elektronik sigaraya sürekli olarak ideal bir seviyede güç ve nikotin verilmesini sağlayan kapalı bir sıcaklık kontrol döngüsü olarak bilinmektedir. ısıtma prensibini sağlayabilmesi zorunlu bir durumdur. Çünkü yeni nesil elektronik sigaralar da normal sigaraya kıyasla tütünün yanması sonucunda ortaya bir nikotin çıkması hedefleriniz. Belirli bir ısıtma prensibine dayanarak, elektronik sigaranın bir limite ulaşması sonucunda buhar ile beraber nikotin etkileşime geçer ve nikotin salınımı bu şekilde sağlanır. Dolayısıyla yeni nesil elektronik sigara olarak bilinen bahse konu olan bu ürünlerde, kullanım prensibi itibari ile temel olan durum aslında elektronik sigaranın belirli bir ısı seviyesine ulaşması, akabinde buhar ile beraber tütünün ısınması yer olur. ısınan tütün ise belirli bir seviyede nikotin salınım ortaya çıkarır. İşte Juul da bu aşamada elektronik sigaraya ısı kontrol döngüsü sağlar ve yeterli güç ile ısı verilmesini sağlarken de nikotin salınımını destekler.

 

 

 

Juul Pod

 

Son zamanlarda kullanıcılar tarafından ve üretici firmalar aracılığı ile yeni nesil sigara ya da yeni nesil tütün ürünü olarak bilinen bu ürünlerde uzun zaman boyunca sigara kullanan kişilerin alışkanlıklarını devam ettirebilmeleri ya da yeni tatlar deneyebilmeleri için farklı aromalar ve özellikler dahilinde piyasaya farklı ürünler sunulabilmektedir. İşte bu bağlamda Juul Pod kullanıcılar için farklı tatlarda ve özelliklerde ürünü piyasaya çeşitli şekillerde sunabilmektedir. Belirli aralıklarla ya da sık sık farklı tatlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde piyasaya oldukça çeşitli ürün seçenekleri de aktif olarak sunulmaktadır. Bu sayede normal sigara ürünlerinde yakalanan çeşitliliğin aynısı hatta çok daha fazlası Juul sayesinde tüketicilere ulaştırılmaktadır. Buna göre JUUL Elektronik sigara ürünü için Virginia tütünü, nane, mentol, klasik tütün, meyve, salatalık, kavun, mango ya da créme gibi aromalar ve özel tatlar Juul seçenekleri dahilinde sunulmaktadır. Dolayısıyla, bahse konu olan bütün bu tatları ve benzersiz aromaları elektronik sigara ürünü ile beraber kullanmanız mümkün olduğu gibi aynı zamanda yeni nesil tütün zevkine daha az sağlık zararı vererek kullanabilmeniz mümkündür.

 

 

 

Juul Likit

 

Kullanıcılar açısından, farklı bir deneyim ortaya koyan ve bu aşamada yanarak tüketilen tütün ürünlerine kıyasla çok daha az zararlı olan yeni nesil elektronik sigaralar da her geçen gün yeni bir teknoloji ve yeni bir kullanım alışkanlığı ortaya çıkabilmektedir. Bu kapsamda Juul ürünlerinde bir de Juul likit versiyonları bulunmaktadır. Doğal olarak Juul ürünlerinin likit kısımlarında ne olduğu merak konusu olabilmektedir. Bu bağlamda likit ürünlerin içeriğinde gliserol, propilen doğal yağlar, glikol, aromalar, özütler, nikotin ve benzoik asit türevi bileşen maddeler bulunmaktadır. Dolayısıyla bahse konu olan bütün bu ürünlerde yaygın bir şekilde kullanımı insan sağlığına zararlı olmadığı kanıtlanmış bileşenler kullanılmaktadır. Her ne kadar sigara ve tütün ürünleri kullanmak insan sağlığına zararlı olsa da yanarak tüketilen tütün ürünlerine kıyasla yeni nesil olarak karşımıza çıkan bu elektronik sigaralar da daha az zararlı bileşen bulunduğu için diyor sigara ürünlerine kıyasla biraz daha sağlık açısından daha az zarar verdiğini söyleyebilmek mümkündür.

 

Juul likit kullanımı, temel olarak bahse konu olan bu ürün çerçevesinde yer aldığı için ister istemez kullanıcılar likit ürünleri bittikten sonra bu ürünleri nereden bulabileceklerini yönelik bazı araştırmalar içerisine girebilirler. Özellikle de likit ürünler kapsamında farklı tatlar ve aromaları barındıran farklı Juul likit ürünlerinin araştırılması internet üzerinde gerçekleşmektedir. İşte bu doğrultuda Türkiye’nin neredeyse en büyük Pazar yeri olan ve de ithal ürünlerin de sık sık satıldığı Juul TRENDYOL araştırmaları, kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Ancak tek başına Juul likit satışının yapılmadığını söylemek gereklidir. Juul Pod ürünlerinin kullanımı yeniden dolum ya da likit yenileme işlemlerine uygun olacak şekilde üretilmemiştir. Bu nedenle Juul ürünlerini her defasında yeniden almanız tavsiye edilir. Kapalı bir sistem olduğundan dolayı bu nedenle yeniden dolum yapılması kesinlikle tavsiye edilmez.

 

Juul fiyat aralığı ise aslında bu aşamada kullanmayı tercih ettiğiniz aroma ya da likit fon özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle bahse konu olan bu ürünler ülkemizde yetkili bir distribütör ya da satış yetkilisi anlaşması bulunmadığı için yurtdışından ithal olarak temin edilebilmektedir. Bu aşamada bazı tedarikçi firmalar ülkemizde bu ürünlerin satışını yurtdışından getirterek yapabilmektedir. Dolayısıyla fiyat aralıkları döviz kurlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca, bahse konu olan bu fiyat aralığı, piyasada en çok tutulan ve en popüler olan aromalar ile ilgili de değişiklik gösterebilmektedir. Buna göre en çok tutulan ve en çok talep gören aromalar, en az talep gören seçeneklere göre daha yüksek fiyat aralıklarında kullanıcıları sunulabilir. Juul fiyat konusunda sizler de bazı araştırmaları gerçekleştirdikten sonra istediğiniz aroma ve tat tercihlerinden bir seçenek oluşturabilir ve bu ürünleri denemeye başlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir