Iqos Nedir

Iqos Ve Heets Nedir

IQOS ELEKRONİK SİGARA NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

IQOS Elektronik Sigara cihazı ve kartuşları nedir, nasıl kullanılır? IQOS cihaz fiyatı ve avantajları nelerdir? Günümüzde çok daha sağlıklı cihazlarla elektronik sigara kullanmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği IQOS markası hakkında önemli detayları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

IQOS Elektronik Sigara cihazı dünyaca ünlü tütün mamulleri üreticisi Philip Morris firması tarafından geliştirilmiştir. Önceleri Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğun ilgi gören IQOS, kısa bir zaman dilimi içinde tüm dünyada tercih edilir markalarından biri haline gelmiştir. Peki, IQOS nedir ve nasıl kullanılır?

IQOS Nedir?

IQOS dünyaca ünlü elektronik sigara cihazı ve bu cihazlara uygun kalitede kartuş/sigara çubukları geliştiren bir markadır. Cihazların en büyük özelliği ise tütünü yakmadan kullanıcılarına keyifli bir için sağlıyor olmasıdır.

Normal sigaralarda tütün ateşin etkisiyle yanar ve sigara içenler toksin içeren bu yanık dumanı içine çekmek zorunda kalır. Sigara ile gelen duman sadece kullanıcıların değil çevresindekilerin de sağlığını tehdit eder. Sararmış eller, tırnaklar, dişler, ortama sinen ve ağızda oluşan kötü kokular normal bir sigara içiminde rastladığımız zararlı etkilerden bazılarıdır.

IQOS elektronik sigara ise tütünün yakılmasına gerek olmadan tüketilmesini sağlayarak sizi tüm bu rahatsız edici etkilerden korur. IQOS çubuk içindeki nikotin cihaz tarafından yalnızca ısıtılır. Bu nedenle ortaya sadece koku ve leke bırakmayan bir buhar çıkar. Cihazı kullanan kişi ile aynı ortamda bulunanlar neredeyse kokuyu hissetmezler.

IQOS çubuk ya da kartuşlarına HEETS adı verilmektedir. Her bir çubuk bir sigara dalı yerine geçer. IQOS HEETS kutusunda 20’şerli paketlerden 10 adet bulunmaktadır. Bu da bir karton sigara ile eşdeğerdir.

Kartuşlar farklı içim zevklerine hitap etmesi için farklı aroma çeşitleri ile üretilmektedir. HEETS kutu içeriği, nane ferahlığından golden tütüne kadar pek çok aroma zenginliğine sahiptir. Sizler de kendi damak zevkinize uygun bir aroma seçimi yaparak yanmış tütünün zararlarından kendinizi ve çevrenizi koruyabilirsiniz.

IQOS kartuşlar içinde yer alan nikotin, tütün yapraklarından özel olarak damıtılarak elde edilir. Sigara içinde bulunan yüzlerce farklı kimyasal HEETS kartuşların içinde yer almaz. Keyifli içim sunan kartuşlarda yalnızca nikotin/tütün ve aroma bulunur.

Cihazla birlikte kullanacağınız kartuşları belirtilen bölgeye takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. HEETS kartuşlar 3 – 4 santimlik kompakt bir yapıdadır. Kullanırken içini açmanıza veya bitince doldurmanıza gerek yoktur. İçimi tamamladıktan sonra çubuğu cihazdan çıkararak çöpe atabilirsiniz.

IQOS Elektronik Sigara Avantajları

  • IQOS elektronik sigara cihaz kolay kullanım özelliğine sahiptir
  • Kullanılan kartuşlar kolayca çıkarılır ve atılır
  • IQOS düşük ısılarda buharlaştırma yöntemi ile çalışır, tütünü yakmaz
  • Sigaranın neden olduğu diş ve ellerde sararmalar, kalıcı kötü kokular gibi yan etkilere sahip değildir
  • IQOS elektronik sigara fiyatı birçok markaya göre uygundur ve kolayca bozulmaz
  • IQOS modelleri hafif ve küçük boyuttadır, her yere taşınabilir ve rahatlıkla şarj edilebilir

Cihazı ve çubukları kullanan kişilerin nikotinin insan sağlığına zararlı etkileri olduğuna ve bağımlılık yapıcı özelliği taşıdığına dikkat etmelerini öneriyoruz.

IQOS Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

IQOS cihazlar kendilerine uygun üretilmiş kartuşlarla birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Farklı kartuşlar denemenize gerek yoktur. Bu kartuş ya da çubukları çakmak veya kibritle yakmaya çalışmamalısınız.

Cihazı kullanmak için ilk olarak şarj etmeniz yararlı olur. Şarj olduktan sonra çubuk bölmesine aldığınız HEETS kartuşunu yerleştirebilirsiniz. Çubuğu cihaza takarken bir çizgi olduğunu fark edeceksiniz. Çubuğu bu sınıra kadar itmelisiniz.

Daha sonraki aşamada cihazın üzerinde bulunan düğmeye basabilirsiniz. Işık yanıp sönmeye başladığında elinizi düğmeden çekebilirsiniz. Her bir kartuş ortalama 4 – 6 dakika kadar içim keyfi sağlayacaktır. Kartuş bittiğinde cihaz size bunu ışıkla gösterecek ve kendiliğinden kapanacaktır. İçiminiz bittikten sonra çubuğu nazikçe çıkararak atabilirsiniz.

IQOS Elektronik Sigara Fiyatları

IQOS markasının, Duo3, Lil Solid ve 2,4 PLUS gibi pek çok farklı modeli bulunmaktadır. IQOS cihaz fiyatları modeline ve kampanyalarımıza göre değişiklik gösterebilir. Ürün kataloglarımıza bakarak detayları öğrenebilirsiniz.

IQOS elektronik sigara orijinal ürün içeriğine sahip firmamızdan sipariş vererek güvenli alışverişin ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Cihaz ve kartuşları hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Iqos Nedir” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir